טיפול במים בבריכת הנוי

טיפול במים בבריכת הנוי

סינון המים בבריכות נוי

בחירה והתקנה של מערכת סינון בבריכת הנוי.
השאלה הנשאלת לרוב היא מדוע יש בכלל צורך במערכת סינון? הלא באגמים בטבע אין מערכות סינון...

תפקידה של מערכת הסינון היא שמירה על איכות מים גבוהה לאורך זמן, זאת על-מנת לשמר את החי והצומח וכן לשמור על המים צלולים ונקיים למראה כדי שנוכל ליהנות מהחי בבריכה. בטבע, למרות שחיים מתקיימים במים, לא תמיד אנו זוכים לראותם בגלל ירוקת / לכלוך / סחף, איכות המים בטבע נשמרת בדרך כלל על-ידי איזון אקולוגי של כמות דגה מסוימת לכל מספר ליטרים מסוים של מים וכן סירקולציה קבועה של מים בנחלים או אגמים המקושרים לרשת נחלים.

ניתן לחלק את עולם המסננים לשתי קטגוריות:

מסנני לחץ – דודים אטומים ובהם חומרי סינון אשר ניתן למקם בכל גובה ביחס לבריכת הנוי ואף להטמין בבור יעודי.

מסנני גרביטציה – גופי סינון לא אטומים הממוקמים בנקודה הגבוהה ביותר בשפת בריכת הנוי או בראש המפל. את שני סוגי המסננים ניתן לרכוש עם או בלי התקן UV שדואג לשמור על צלילות המים ובריאות הדגים גם בתנאי שמש מלאה וצפיפות יתר.

את מסנן הלחץ ניתן כאמור למקם בכל מקום ביחס לבריכת הנוי ומרווח הזמן בין הטיפולים במסנן ארוך יותר. מסנן הגרביטציה אומנם מוגבל באשר למיקומו ביחס לבריכת הנוי ומרווחי הזמן בין טיפולים בד"כ קצרים במסנן לחץ, אך נוחות הטיפול בו היא יתרון משמעותי.

שני סוגי המסננים הם לרוב פסיביים ויש להוסיף משאבת מים אשר תדאג לסירקולציות המים בין הבריכה למסנן. את משאבת המים והמסנן נתאים לנפח ואופי הבריכה, כאשר חוק האצבע קובע סירקולציה של בין פעם לשלוש פעמים נפח הבריכה בשעה, תלוי באופי הבריכה (כמות דגים וכמות צמחים).

לקביעת סוג המשאבה וגוף הסינון, ניתן להתייעץ עם המוכר בחנות שייתן לכם סקירה מלאה על המוצרים ויחד תוכלו להחליט על הציוד שתרכשו.

כעת שיש לכם את הציוד הדרוש בידיכם ודאגתם כמובן לנקודת חשמל באזור בריכת הנוי, נותר רק להתקין אותו לפי השלבים הבאים:

1.מקמו את המשאבה במקום העמוק ביותר בבריכה ובנקודה הרחוקה ביותר מהמפל / מקום חזרת המים לבריכה.

2. מקמו את המסנן בנקודה הרצויה, תלוי בסוג המסנן. ניתן להסוות את המסנן בעזרת שתילת צמחיה או בבור ייעודי שחפרתם לצד בריכת הנוי.

3. חברו את הצינור השרשור למשאבת המים ופרסו אותו עד למסנן בצורה שיבלוט כמה שפחות, כעת חברו את קצה הצינור לחיבור כניסת המים בגוף המסנן.

4.כעת יש לחבר מחיבור יציאת המים במסנן צינור שרשורי דרכו יחזרו המים המסוננים לבריכה. במידה ובניתם מפל, מקמו את קצה הצינור בראש המפל. במידה ואין מפל, הקפידו שחזרת המים מגוף הסינון תעשה בנפילה קלה על פני המים, כך שנשמע קול פכפוך מים ונראה גלים קטנים על פני המים, דבר אשר יגרום לחמצון המים.

5. כעת חברו את המשאבה לחשמל, ודאו כי הזרימה תקינה וכי אין נזילות בחיבורים למשאבה, לפילטר ולראש המפל. משראיתם כי הכול תקין, במידה ורכשתם מסנן עם התקן UV, ניתן לחבר אותו לחשמל.

כעת כל שנותר הוא לחכות מספר ימים במהלכם יתנקו המים ונוודא כי כל הציוד עובד כשורה ואז נוכל סופסוף לאכלס בריכות נוי בצמחייה ובדגים.
בלוג
יצירת קשר מהיר עם מומחה
מחפשים ציוד גינון? מתעניינים במערכת השקיה או בכל נושא אחר? מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם: