מדריך לבחירת פרגולה לגינה

מדריך לבחירת פרגולה לגינה
 
פרגולה היא תוספת מצוינת ומתבקשת לכל גינה או מרפסת. אבל לפני הכל, יש לענות  על מספר פרמטרים הקשורים לבחירתה בהם – החומר ממנו עשויה הפרגולה, העיצוב והסגנון שלה, הגודל הנדרש וכמובן המחיר.

טיפ מספר 1 – סוגי פרגולות הקיימות כיום

הפרגולות הנפוצות ביותר עשויות מעץ ואלומיניום. לכל אחד מהסוגים הללו, יש יתרונות וחסרונות. לדוגמה, פרגולה מעץ נחשבת לזולה יחסית בהשוואה לזו שמאלומיניום, המראה שלה הוא טבעי וכפרי, היא עמידה לגשם בזכות טיפול מיוחדת שעושים לה. מנגד, יש לה גם מספר חסרונות כמו, צורך בתחזוקה מתמדת עם החומרים המתאימים.
פרגולת אלומיניום, אינה דורשת כלל תחזוקה, אך יחד עם זאת היא יקרה והמראה שלה יותר קלאסי ופחות טבעי וכפרי (כאן זוהי שאלה של העדפה מבחינת העיצוב – אם אתם מעדיפים את המראה החמים, לכו על פרגולת עץ, אם את המראה האלגנטי, נמליץ לכם על פרגולת אלומיניום).

טיפ מספר 2 – התחשבות בתקנות והגבלות

בדקו מה אומרים החוקים בעיר מגוריכם לגבי התקנת פרגולה. אם אתם גרים במושבים או קיבוצים, תצטרכו לבדוק את חוקי המועצה שלכם בנושא. אם מדובר על התקנת פרגולה בבניין מגורים, אתם גם תצטרכו את אישור השכנים שלכם ואפילו אולי תצטרכו גם אישור מהרשות. יש גם להתחשב בהגבלות מסוימות כמו צבע או סגנון (רלוונטי לכם אם אתם מתגוררים בבניין בעל שימור רשום).

טיפ מספר 3 – גג לפרגולה

לאחר התקנת הפרגולה, תוכלו להוסיף גג לפרגולה עצמה. זה יכול להיות מחומר כמו פח, שיכול לחסום גשם ושמש, אך מנגד גם יעשה רעש, כאשר יטפטף עליו גשם. עלות גג כזה היא יחסית זולה. אופציה נוספת היא שימוש בלוחות אקריליים כמו סנטף או פוליקרבונט. אלו יספקו הגנה מלאה מגשם וגם יסבו צל חלקי לאזור המרפסת והגינה. ניתן לבחור גם הצללות מבד, אך יש לתחזק, היות שהוא יכול להתבלות ולהיקרע עם הזמן.

טיפ מספר 4 – בניית הפרגולה – בעצמכם או בעזרת בעל מקצוע

נכון שלא מדובר על משימה מורכבת, אבל היא כן דורשת מיומנות ואת הכלים והציוד המתאימים. אם אתם מסוגלים להשקיע את המאמץ הנדרש ויש לכם גם את הזמן לזה, אז מצוין. אתם תוכלו בהחלט להתמודד כמו שצריך עם המשימה. במידה ולא, הזמינו בעל מקצוע, שמכיר את העבודה ומתעסק בבניית פרגולות והכי חשוב – שתהיה לו אחריות על עבודת ההתקנה. תוכלו לקרוא המלצות על בעלי מקצוע דרך האינטרנט או לקבל המלצות ישירות ממכרים לעבודה, חברים ומשפחה.

טיפ מספר 5 – התקנת תאורה בפרגולה

אם אתם תבצעו שימוש בפרגולה בעיקר בערב, כדאי לכם בהחלט לשקול התקנה של תאורה. תוכלו להביא חשמלאי מוסמך שיתקין תאורה קבועה בפרגולה. כך תוכלו בהחלט להנות ממנה לא רק בשעות היום, אלא גם בלילה.
בלוג
יצירת קשר מהיר עם מומחה
מחפשים ציוד גינון? מתעניינים במערכת השקיה או בכל נושא אחר? מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם: